Ekstremalna Droga Krzyżowa
Po raz kolejny mamy okazję wyjść w ciemność. W ciemność swojego grzechu, smutku, bólu - po to by pod koniec drogi zastał nas poranek oznaczający Zmartwychwstanie...
więcej
Fatimka - relacja
30 marca, sobota, a ja musiałam wstać o 6 rano... jednak pomimo wczesnej godziny obudziłam się z uśmiechem na ustach. To był ten dzień, na który czekałam- Czuwanie Fatimskie w Trzebini. Pogoda zapowiadała się świetna, a ja byłam w znakomitej nastroju, czego chcieć więcej! Wyjeżdżałam z Obornik Śląskich wraz z księdzem Lazarkiem, więc jak można się było spodziewać atmosfera w autobusie była niesamowita jeszcze zanim ruszyliśmy.
więcej
Animatorzy, + Młodzi salwatorianie = dobry kurs
W dniach 8-10 marca 2019r. „Biały Dom” w Trzebnicy już po raz trzeci w tym roku szkolnym gościł młodych z całej Polski i dwóch salwatoriańskich apostolatów – RMS i SOP podczas kursów animatorskich. Tym razem naszymi opiekunami duchowymi byli księża z obu wspólnot oraz siostry boromeuszki.
więcej
Dni Skupienia na Przegibku okiem nawróconego laika
Szczęść Boże! W miniony weekend (1-3.III.2019) odbyły się Dni Skupienia duszpasterstwa "BAGNO" prowadzone przez ks. Maćka oraz ks. Pawła. Trafiłem na nie dziwnym zrządzeniem losu, gdyż ledwo 25 stycznia rozpoczęło się moja przygoda z powrotem na łono Kościoła, a było to święto nawrócenia św. Pawła - jasny znak od Boga, że mam do Niego wracać! Zobaczyłem ogłoszenie na Facebook'u i pomyślałem, czemu nie?
więcej
Pierwsze dni studentów w Tatrach
Od pierwszej chwili, kiedy przyjechałam na rekolekcje do Zakopanego bardzo urzekła mnie panująca tu radość i otwartość na drugiego człowieka.
więcej
Śnieżnica i Ćwilin - Beskid Wyspowy
Pewnie zastanawiacie się: co można robić w Kasinie oprócz jazdy na nartach? Dzisiaj przychodzę do Was z odpowiedzią! W czwartek byłam bardzo zmęczona po spędzeniu pierwszych dni na stoku, dlatego dla ",,odpoczynku" zdobyłam Ćwilin!Przyznam się, że w drodze na szczyt obstawiałam tyły i wcale nie po to aby wycieczka się nie zgubiła ale po prostu moja kondycja pozostawia wiele do życzenia
więcej
Pierwsze dni na Śnieżnicy
Jestem w Kasinie już 3 raz, to miejsce jest naprawdę wyjątkowe… cisza, spokój, góry, piękne widoki i narty!!! Wczoraj pierwszy raz od ubiegłego roku mogłam sprawdzić swoje umiejętności na stoku.
więcej